Překvapivá ale zasloužená výhra

K poslední zápasu v základní skupině naše ženy nastoupily ve velmi okleštěné sestavě na palubovce dosud neporaženého týmu žen ze Startu Ostravy. Nečekal nás vůbec lehký zápas. Skóre hostujícího týmu 7 výher 0 porážek hovořilo jasně. Do zápasu jsme nastoupily s jasnou taktikou. Aktivní zónová obrana a minimum ztrát. Začátek vyšel na jedničku. Dvěmi trojkami jsme to odstartovaly a až do konce ani jednou neprohrávaly. První i druhou čtvrtinu jsme vyhrály. Poločas byl 31:40. V útoku při nás stálo i štěstí a i těžší střely propadly obroučkou. Ve třetí čtvrtině už však soupeř začal přebírat otěže zápasu. Uměl si dojít pro faul a díky šestkám se dotahoval. Zlepšil i střelbu z pole a byl z toho vyrovnaný zápas. Po třetí čtvrtině bylo skóre 50:56. Nám trošku docházely síly a soupeř ještě více vylepšil střelbu a dotáhl se až na remízu. V poslední minutě jsme však proměnily koš ze hry, dvě šestky a bylo to o čtyři. Po timeoutu to Start díky trojce stáhl na bod. To byl však jejich poslední koš a i díky dvou proměněných trestných hodů jsme vyhrály o tři body 74:77. Překvapivá avšak zasloužená výhra byla na světě. Holky zaslouží pochvalu za odvahu, nasazení a touhu se porvat, i když jsme nebyly favoritem.

Start Ostrava : Basketky Krnov 74:77