Z Frýdku-Místku vezeme důležitou výhru

Ženy – BK Frýdek-Místek : Loko Krnov 58:61

Ve čtvrtek 8. března jsme zajížděly k zápasu do Frýdku-Místku. Čekal nás zápas o první místo v tabulce, protože my a Frýdek jsme měli jen dvě porážky. Frýdek nás na našem hřišti dokázal porazit o dva body, a tak jsme do zápasu šly s cílem porážku oplatit. Vstup do zápasu byl z naší strany vlažný. Chyběl tlak na míč a spíše jsme jen čekaly, co soupeř vymyslí, než abychom ho nutily k chybám. V útoku nám mnohdy balón vypadl z rukou nebo jsme nedokázaly proměnit v blízkosti koše. První čtvrtka tak skončila jen 8:10. Postupně jsme však byly v zápase lepším a aktivnějším týmem a v druhé čtvrtce získaly náskok až deseti bodů 15:25. Před poločasem se však soupeř stihl vrátit zpět a poločas byl 24:29. Ve třetí čtvrtce už to bylo jen o bod pro nás, ale díky zlepšené obraně, kdy soupeř poslední tři minuty ve čtvrtině nedal koš, bylo skóre 35:43 pro Krnov. Ve čtvrté čtvrtině jsme utekly až na 11 bodů, ale opět se na nás soupeř dotáhl. Dokázal vždy využít chyby v obraně nebo nás dokázal přehrát 1na1. Minutu před koncem byl stav 56:59. Závěr jsme však zkušeně zvládly a vyhrály 58:61. Skórovaly všechny hráčky a naše ženy tak prozatím vedou tabulku.