Bojovnost a chuť nestačily na lepší a zkušenější soupeře

O víkendu vyjížděla děvčata kat. U15 za kvalitními soupeři, v sobotu do Olomouce a v neděli do Havířova. Úvod sobotního utkání nám vůbec nevyšel, byly jsme vystrašené, dopouštěly se zbytečných chyb a neubránily jsme jednoduché nájezdy soupeřek. Po odehraných 10ti minutách bylo skóre 20:4 ve prospěch domácích a vypadalo to na další vysokou prohru. V další čtvrtině se naše hra zrychlila, holky přitvrdily, začaly proměnovat rychlé protiútoky. 2. čtvrtinu jsme prohrály o 6 bodů. Druhý poločas byl bojový s kolektivním pojetím hry, ale také se spoustou ztrát. Cílem bylo nedostat 100 bodů, což se podařilo.

V neděli jsme si úvod utkání uhlídaly a tak trochu překvapivě jsme 8min držely vyrovnané skóre. Děvčata dobře bránila a rychlým přechodem do útoku jednoduše skórovala. Naše hra měla náboj, dokázaly jsme skórovat po pěkných akcích. Soupeřky nás ale “trestaly” za každou naši ztrátu a skóre v jejich prospěch pomalu narůstalo. Do konce 3.části hry byla ale stále bojovnost v týmu a nenechaly jsme si soupeřky příliš bodově utéct. V poslední čtvrtině nám docházely síly a nedařilo se nám skórovat z jednoduchých pozic, a tak výsledek příliš pohledný není.

V obou zápasech bylo vidět zlepšení v naší hře. Děvčata se více vidí a až na úvod sobotního utkání nechyběla bojovnost a chuť hrát.

OSK Olomouc : Basketky Krnov 75:39

BK Havířov : Basketky Krnov 98:57