Kvalifikace U17 o Celostátní ligu

U17 tento víkend bojovaly o ligu v Plzni ve skupině A, kde měly za soupeře týmy Sparta Praha, Pandy Čelákovice a DBAK Plzeň. První zápas proti Spartě Praha byl také naším posledním a důležitým vítězným zápasem na tomto turnaji. Do druhého utkání děvčata z Čelákovic vletěla s velkou chutí, přesnou střelbou a hlavně rychlými protiútoky. Zato naše hra byla velmi nepřesná a nebyla žádná obrana. Ta byla velmi špatná, žádná komunikace ani spolupráce a chyběl doskok jak útočný tak obranný.
V neděli jsme odehrály poslední zápas kvalifikace s domácími hráčkami DBAK Plzeň. Zápas jsme očekávaly více vyrovnaný než předešlé dva. To se také potvrdilo a zápas se pohyboval v rozmezí +/- 5-ti bodů na obou stranách. Úvod zápasu patřil sice nám, ale 2. čtvrtina byla z naší strany nejhorší, kdy soupeř začal vést o 14 bodů. Pak ale naše děvčata předvedla bojovný a rychlý basket. Přesto se ale stále dopouštěla mnoha chyb. V třetí čtvrtině zápasu jsme byly ještě ve vedení, ale nepřesným zakončením a ztrátami jsme dovolily soupeřkám otočit výsledné skóre v jejich prospěch. Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale bohužel ne vždy lepší vyhraje. Pokud se vyvarujeme častých jednoduchých chyb, tak se začneme radovat z vítězství i my.

Děkuji všem holkám za krásný víkend a hlavně realizačnímu týmu a těšíme na sezónu 23/24, kde nás bude čekat celostátní liga U17.