Důležité a těžké vítězství získaly naše ženy v prodloužení

Ženy – Basketky Krnov : BK Frýdek-Místek 62:60p

K prvnímu zápasu v novém roce a zároveň k první odvetě jsme nastoupili proti Frýdku-Místku, s kterým jsme na jeho hřišti prohráli o bod, a tak jsme soupeři měli co vracet. Po svátcích to pro nás však nebyl vůbec lehký soupeř. Naše forma byla velkou neznámou. Soupeř hrál velmi dobře, přehrával nás hlavně ve hře 1na1 a skóroval z nájezdu nebo byl při něm faulován. Naše kombinace vázla a v útoku jsme se tak neuměli lépe prosazovat. Skóre po první čtvrtině bylo 11:15 a hned od začátku jsme jen dotahovali. Druhá čtvrtina nám přinesla ještě větší bodovou propast a rázem jsme díky úspěšným vnikům soupeře prohrávali 15:28, kdy jsme za 6 minut druhé čtvrtiny dali pouze 4 body. Bylo nutné při time outu něco změnit, a to hlavně v obraně. Šli jsme do zóny a ta nás začala vracet do hry. Soupeře jsme přibrzdili a dokázali rychlým přechodem ze zónove obrany do útoku skóre otočit. Poločas byl 29:28. Soupeř měl však na hřišti chytré a kvalitní hračky a ty začaly nalézat naše skuliny v obraně a i proti zóně se začaly prosazovat. Po třetí čtvrtině bylo skóre 35:42. Zápas to určitě nebyl bůh ví jak útočně laděný. Museli jsme začít ještě více bojovat a zápas se pokusit otočit. Konec zápasu se blížil. Nám se však podařilo ještě vyrovnat a dotáhnout zápas i díky šestkám do prodloužení. Dalších pět minut bylo opět bitvou o každý koš či odražený balón. My ani soupeř jsme si náskok už nevypracovali a přišel dramatický závěr. Posledním útokem a doskočením neúspěšného nájezdu jsme sedm sekund před koncem šli do vedení 62:60 a soupeř už nestačil odpovědět. Důležité a těžké vítězství tak patřilo ženám z Krnova.