Víkend s Opavou nevyšel

U15 – Basketky Krnov : Basket Opava 2010 39:68

Včera jsme na domácí palubovce přivítali naše známé děvčata z Opavy v soutěži ŽL U15. První 2 minuty zápasu jsme držely se soupeřkami krok a pak už jsme jen přihlížely, jak nás válcují. Nefungovala obrana 1:1, výpomoc v obraně, nebyl obranný doskok a z naší strany opět přehršel ztrát. Ve třetí čtvrtině Basketky zlepšily obranu, ale útočně jsme se pořád trápily. To se podařilo děvčatům změnit až v poslední desetiminutovce, kterou jsme zvítězily 16:11. Bohužel utkání se hraje 40 minut a nestačí zabrat jen 10, což snad bude ponaučením do dalších zápasů.

Basket Opava 2010 : Basketky Krnov 65:33

V neděli se hrálo odvetné utkání v Opavě a to mělo z naší strany opačný průběh než v sobotu. Vstup do utkání byl velmi dobrý. Skvělou obranou jsme zaskočily soupeřky a držely jsme krok i v útočné fázi celé první dvě čtvrtiny. Po poločasové přestávce nastal obrat jak u opavských, tak u našich děvčat, která se nedokázala popasovat se zlepšenou obranou opavaček. Velkým množstvím ztracených míčů a neschopností úspěšného zakončení se nám soupeřky bodově vzdalovaly a zaslouženě zvítězily o 32 bodů.